اینترنت

آشنایی با ویژگی های Firefox 35 در نسخه اندروید و Desktop

هاست ایران

کسانی که از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنند به احتمال زیاد با کادر به روز رسانی مرورگر خود مواجه شده اند، اما حقیقتا در آخرین به روز رسانی فایرفاکس تغییرات چندان محسوسی رخ نداده است که بتوان از آن به عنوان شاهکار فایرفاکس یاد کرد.

حد اقل انتظار این را داشتیم که در مورد سرعت و امنیت کارهایی صورت بگیرد که اینچنین نبود. به هر حال تغییراتی در رابط کاربری رخ داده است که می توانیم بخاطر آن از فایرفاکس تشکر کنیم! فقط همین. مواردی که می توانید در به روز رسانی مشاهده کنید در زیر آمده است:

تغییرات در نسخه دسکتاپ

Firefox Hello Chat Room

چت روم فایرفاکس در واقع چیزی است که تغییراتش در نسخه دسکتاپ بیشتر از هر چیز به چشم می آید. هر چند این چت روم نمونه سال ۱۹۹۰ نیست اما، تغییراتی پیرامون آن مشاهده می شود که می توان از جمله آن ها به درخواست ادد کردن افراد، و منتظر شدن برای پذیرش آنان است. در این نسخه همچون نسخه های قبلی وقتی فعالیتی روی چت روم توسط مخاطب صورت بگیرد، به راحتی نوتیفی آن را دریافت می کنیم.

دکمه Marketplace فایرفاکس

اینبار فایرفاکس برند جدیدی بنان Marketplace دارد که دکمه مربوطه به آن در سمت راست مرورگر جایگذاری شده است. اگر شما این آیکون موشک مانند را نمی بینید کافیست به بخش شخصی سازی مرورگر بروید و با درگ کردن این آیکن را به هرجا که دوست دارید بیندازید.

 

Firefox Android

باکس جستجو و سرچ در بخش صفحه Network Error

زمانی که در حالت عادی با مرورگر اندرویدی فایرفاکس در حال سرچ صفحه ای هستید این صفحه اگر باز نشود یا خطای شبکه دریافت کنید باید صفحه را ببندید و بعد هم وارد صفحه جستجو شوید اما در به روز رسانی این سری، فایرفاکس کادر جستجو را برایتان در همان صفحه قرار داده است.

 Download Manager

تغییر مهم و اساسی در نسخه اندروید چیزی جز Download Manager نیست. شما وقتی که در مرورگر گوشی شروع به دانلود می کنید، می توانید روند دانلود را مشاهده کنید و به راحتی با دکمه توقف و ادامه، دانلود را مدیریت کنید.

حال با توجه به این تغییرات اگر احساس می کنید به به روز رسانی نیاز دارید می توانید مرورگر خود را به روز رسانی کنید در غیر اینصورت می توانید با نسخه قبلی سپری کنید هر چند توصیه کارشناسان این است که با به روز رسانی می توانید حرفه ای تر عمل کنید.

برچسب ها

paRvaNEh

پروانه از مهندسین شرکت میهن یار می باشد، ایشان از بهترین تحلیلگران حوزه اینترنت می باشد و در مجموعه میهن یار حدود یک سال فعالیت دارد. پروانه از بهترین وبمستر های ایرانی می باشد و مدیر چند سایت برتر ایرانی می باشد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن