تخفیف استثنائی شارژر بی سیم سامسونگ فقط و فقط امروز در دیجی کالا
نرم افزار

صفحه آبی مرگ و چرا ایجاد می شود؟

هاست ایران
صفحه آبی مرگ (Blue Screen of Death) که یک خطای ایست یا یک بررسی اشکال شناخته می‌شود که بوسیله سیستم عامل خانواده مایکروسافت ویندوز در برخورد یک خطای بحرانی نمایش داده می‌شود.حتما شما به عنوان یکی از کاربران سیستم عامل ویندوز در همه نسخه‌های آن،دست‌کم برای یک بار این با این صفحه آبی رنگ گنگ مواجه شده اید.

این صفحه آبی رنگ بیشتر با عنوان Blue Page ویا Blue Screen of Death شناخته می شود و این اصطلاح به خاطر رنگ به وجود آمده از این پیغام نام گذاری شده‌است.

463028_740

علت ایجاد این صفحه چیست؟
خطای ایست معمولا به سخت افزار یا راه انداز سخت افزار مربوط می‌شود و به دلیل این است که رایانه به جواب دادن ادامه ندهد تا از ضربه خوردن به سخت افزار جلوگیری شود.

این صفحه معمولا در هنگام کار با برخی ‌نرم‌افزار‌ها یا در شرایط خاصی از سوی سیستم عامل نمایش داده می‌شود که معنای کلی بروز یک خطای اساسی و بحرانی در سیستم است.

بسیاری بر این باورند که BP یا‌‌ همان Blue Page به دلیل ناتوانی سخت افزار (معمولا RAM) برای تحمل بار نرم‌افزار یا نرم‌افزار‌ها پدید می آید،در نتیجه جایگزین کردن سخت افزار‌ها (حتی گاهی باتری Mother Board) راه حل رفع این مشکل است.

نکته:این مشکل ارتباطی با سیستم شما ندارد،بلکه مربوط به سیستم عامل شما می‌شود،به این معنی که بروز یک اختلال در کار سیستم عامل،منجر به ایجاد این مشکل می‌شود.

سوال
اگر این مشکل با سیستم عامل‌های متفاوت مانند: XP و Vista تجربه شود،علت چیست؟

در اینجا مشکل از بخشی از کد در نرم‌افزاری است که شما از آن استفاده می‌کنید.اطلاعاتی که در این صفحه آبی به شما نمایش می‌دهد،بیان می‌کند که مشکل از کجا ناشی شده است.

توضیحات
خط اول به شما توضیح می دهد که بروز مشکل در ویندوز،منجر به Shut Down ‌سیستم برای جلوگیری از ورود آسیب شده است و خط دوم از توضیحات در صفحه آبی بخشی از صفحه است که مشکل اصلی در آن گزارش می‌ شود.

نکته:اگر این خط به نام دقیق یک برنامه اشاره کرده باشد،کافی است که برنامه را یک بار Uninstall و دوباره نصب کنید.این کار به احتمال بسیار ‌مشکل را حل می‌کند،ولی اگر این خط به نام برنامه خاصی اشاره نکرده باشد، باید خط دوم را یادداشت کرده و در گوگل آن را جستجو کنید.

 به نقل از سایت تابناک
برچسب ها

paRvaNEh

پروانه از مهندسین شرکت میهن یار می باشد، ایشان از بهترین تحلیلگران حوزه اینترنت می باشد و در مجموعه میهن یار حدود یک سال فعالیت دارد. پروانه از بهترین وبمستر های ایرانی می باشد و مدیر چند سایت برتر ایرانی می باشد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن