فوتو شاپ

آموزش ابزار move tool در فتوشاپ

هاست ایران

ابزار move tool در فتوشاپ

معرفی ابزار Move Tool

یکی از پر کاربرد ترین یا به نحوی اصلی ترین ابزار در نرم افزار طراحی فتوشاپ ، Move Tool بوده که در ادامه به توضیح و کاربرد آن اشاره خواهم کرد.

در حین طراحی ، شما نیاز خواهید داشت لایه هایی که با آنها کار می کنید را جابجا نمایید ، پس بایستی از ابزار Move استفاده کنید. 

Move Tool جهت جابجائی اشکال و مواد موجود در بوم استفاده می شود .
ابزار  Move Tool به عنوان ابزار اصلی و پرکاربرد فتوشاپ به حساب میاد و یه جورایی حکم ابزار دمه دستی فتوشاپ رو داره و برای انتخاب آبجکت ها ، جابجایی آنها ،حرکت دادن اشیاء در فایل مورد نظر ، کات و کپی کردن خلاصه همه کاره فتوشاپه و.. استفاده میشه.

سعی کنید Shortcut های ابزارهـا در فتوشاپ را یاد بگـیرید تـا در هنــگام تـمـریـن نیازی بـــــه انتخاب از جـعبه ابزار نداشته باشید کلیه Shortcut ها روبروی ابزار نوشته شده است .

نکته : اگر قبل از حرکت کلید shift را نگه داشته ، آنگاه حرکت در یک جهت خاص ( X یا Y ) خواهد بود.

– کلید میانبر Move Tool حرف V می باشد .

برای درک بهتر، یک عکس در فتوشاپ باز کنید ، حال با ابزار انتقال تصویر را به طرف های مختلف حرکت دهید یا می توانید یک ناحیه را Select کرده ، سپس آن را توسط ابزار Move که در شکل زیر نشان داده شده است به موقعیت دیگری انتقال داد.

در هنگام جابجایی قسمتی از تصویر ، رنگ زمینه جای ناحیه انتقال داده شده را خواهد گرفت .

-*اگر در صورت انتقال کلید Alt را پائین نگاه دارید عمل کپی از ناحیه انتخاب شده در محل دیگر صورت خواهد گرفت .
اگر لایه دیگری جاری باشد و شما ناحیه ای را انتخاب کنید که در آن لایه نیست در هنگام انتقال یا کپی پیغام زیر ظاهر خواهد شد.

برچسب ها

paRvaNEh

پروانه از مهندسین شرکت میهن یار می باشد، ایشان از بهترین تحلیلگران حوزه اینترنت می باشد و در مجموعه میهن یار حدود یک سال فعالیت دارد. پروانه از بهترین وبمستر های ایرانی می باشد و مدیر چند سایت برتر ایرانی می باشد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن