تخفیف استثنائی شارژر بی سیم سامسونگ فقط و فقط امروز در دیجی کالا
فوتو شاپ

آموزش ابزار تایپ در فتوشاپ | کار با ابزار Horizontal Type Tool

هاست ایران

ابزار تایپ در فتوشاپ

یکی از پرکاربردترین ابزارها درفتوشاپ  که تقریبا در ۹۰ درصد آموزشها استفاده می شود ابزار تایپ می باشد .

در فتوشاپ می توانید در جهت افقی و عمودی متن مورد نظر خودتان را تایپ کنید .

شروع آموزش

به ترتیب گزینه هایی که در نوار ابزار تصویر بالا که با کادر قرمز مشخص شده است را توضیح میدهم .
لیست کشویی که مشاهده می کنید نوع قلم ها را تعیین میکند و می توانید با کلیک بر روی این لیست قلم مورد نظر خودتان را انتخاب کنید .
در لیست کشویی کوچک بعدی می توانید سبک قلم را تعیین کنید به عنوان مثال Regular به صورت عادی و پیش فرض ، Bold ضخیم ، italic مورب تعیین کنید .
در کادر بعدی می توانید اندازه قلم یا بزرگ و کوچک ترشدن فونت را تعیین کنید .
در کادر بعدی می توانید در هنگام هموار کردن لبه های متن های تایپ شده ، فضای خالی بین پیکسل ها که در لبه حروف قرار گرفته اند پر شود. این کادر دارای ۴ حالت است که در زیر به طور کامل توضیح میدهم

۱٫ sharp : موجب می شود لبه های حروف تایپ شده تیز تر شوند .
۲٫ crisp : موجب می شود که حروف تایپ شده به صورت مشخص تری ظاهر شوند.
۳٫strong : موجب می شود حروف تایپ شده با خطوط پهن تری ظاهر شوند .
۴٫ smooth : موجب می شود لبه های حروف تایپ شده شکل هموار تری پیدا کنند.

چند آیکون بعدی که در تمام نرم افزارهای ویرایش مثل ورد نیز وجود دارد برای چپ چین.وسط چین و راست چین کردن متون تایپ شده از سمت راست و چپ می شود .
کادر مستطیل رنگی که در تصویر مشاهده می کنید نیز برای تغییر رنگ متن می باشد کافیست روی لایه متن تایپ شده دابل کلیک کرده سپس با کلیک بر روی این مستطیل رنگ آن را تغییر دهید

یکی از ویژگیهای خوب تنظیمات ابزار تایپ گزینه Create Warped Text می باشد . این گزینه به شما این امکان را میدهد که متن تایپ شده را بچرخانید یا به اشکالی که مد نظر شما هست و جزو تنظیمات پیش فرض این گزینه می باشد تغییر دهید .

 

در بعضی از مواقع لازم است که کادر کشیده شده دارای ابعاد خاصی باشد . اگر دقت کرده باشید می بینید که شما هر چقدر متن خود را تایپ کنید از صفحه خارج شده و تا شما ادامه بدهید خط شکسته نمی شود. ولی همیشه این مورد جوابگو نیست و کادر شما باید دارای ابعاد خاصی باشد . برای انجام اینکار کافیست بعد از انتخاب ابزار تایپ روی صفحه کلیک نکنید بلکه موس را به حالت درگ نگه داشته و یک کادر با اندازه دلخواه بکشید.

تمام گزینه هایی که در نوار ابزار تایپ وجود دارد در آیکون parageraph Panel خلاصه شده است . کمی تنظیمات بیشتری دارد . مثل زیر خط دار کردن متن ، فاصله متن تایپ شده از هم ، فاصله پاراگراف از حاشیه های تعیین شده و غیره که با کمی تمرین با همه آنها آشنا می شوید .

 

برچسب ها

paRvaNEh

پروانه از مهندسین شرکت میهن یار می باشد، ایشان از بهترین تحلیلگران حوزه اینترنت می باشد و در مجموعه میهن یار حدود یک سال فعالیت دارد. پروانه از بهترین وبمستر های ایرانی می باشد و مدیر چند سایت برتر ایرانی می باشد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن