فوتو شاپ

نحوه طراحی فرم ثبت نام با استفاده از فتوشاپ

هاست ایران

تمام وب سایتهای اینترنتی دارای یک صفحه ثبت نام یا ورود کاربران می باشند . این صفحه به کاربر کمک می کند تا برای استفاده از کل مطالب یک وب سایت بتواند کلاینت  یک حساب کاربری ایجاد کرده و با استفاده از اطلاعات پروفایل شخصی اش بتواند از بخش های مختلف یک وب سایت مثل لینک دانلود و مقالات PDF استفاده کند .
معمولا فرم های ورود ابتدا در فتوشاپ باید ایجاد شوند تا طراح بتواند تراز بودن ، ابعاد و رنگ فرم را با قالب ، متناسب با آن طرحی که مد نظر سفارش دهنده می باشد ، طراحی کند .
البته خیلی از طراحان قالب با کد نویسی آشنا بوده و به صورت پیش فرض فقط رنگ و ابعاد فرم ثبت نام را تغییر میدهند و از پایه فرمی را شبیه سازی نمی کنند . در ادامه میخواهم یک فرم ثبت نام  فتوشاپ برای شما طراحی کرده و آموزش آن را جهت استفاده شما قرار بدهم.

۱٫ یک صفحه با ابعاد ۵۰۰×۵۰۰ با رزولوشن ۷۲ ایجاد کنید .  Ctrl+N

۲٫ بافت بکار برده شده در پس زمینه را از این قسمت دانلود کرده و وارد فتوشاپ کنید . برای استفاده از بافت در فتوشاپ هم باید از منوی Edit>Define Pattern استفاده کنید .

۳٫ بر روی لایه پس زمینه دابل کلیک کرده و تنظیمات پیش فرض گزینه مشخص شده را تغییر بدهید .

 

۴٫ با ابزار Roundd rectabngle Tool یک کادر با radius 10 پیکسل با درصد رنگی f1f1f1 بکشید .

 

۵٫ یک کادر دیگر با ابزار Roundd rectabngle Tool  با radius 10 پیکسل با درصد رنگی e5e5e5 بکشید .
۵٫۱٫ سپس باید انحنای داخل کادر را حذف کنیم . بر روی لایه کادری که کشیده اید کلیک راست کرده و گزینه Rasterize layer را انتخاب کنید . حالا می توانید با استفاده از ابزار Rectavgular Marquee Tool قسمت اضافی را انتخاب و با کلید Delete کیبورد حذف کنیم .

 

 

 

۶٫ یک کارد دیگر همانند مرحله بالا بکشید. ابزار Custome shape Tool را انتخاب کرده و ۲ آیکن با درصد رنگی b7b7b7 وسط کادرهای کشیده شده قرار بدهید

 

 

۷٫ با ابزار تایپ در وسط کادر اول نام کاربری و در کادر دوم رمز عبور را تایپ کنید . فونت آزاد درصد رنگ ۸۴۸۳۸۱

 

۸٫ یک کادر دیگر همانند مراحل بالا بکشید . سپس بر روی لایه ان دابل کلیک کنید تا تنظیمات Layer Style فعال شود . سپس تنظیمات پیش فرض را تغییر بدهید .
وسط کادر هم متن ورود را تایپ کنید .

 

برچسب ها

paRvaNEh

پروانه از مهندسین شرکت میهن یار می باشد، ایشان از بهترین تحلیلگران حوزه اینترنت می باشد و در مجموعه میهن یار حدود یک سال فعالیت دارد. پروانه از بهترین وبمستر های ایرانی می باشد و مدیر چند سایت برتر ایرانی می باشد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن