تخفیف استثنائی شارژر بی سیم سامسونگ فقط و فقط امروز در دیجی کالا
فوتو شاپ

آشنایی با افکت Inner Shadow فتوشاپ CS6 – تنظیمات Layer Style

هاست ایران

یکی دیگر از تنظیمات  پنجره Layer Style  گزینه Inner Shadow می باشد .  Inner Shadow روی محتوای لایه از بیرون به داخل سایه ایجاد می کند.

کاربرد Inner Shadow زمانی هست که از طرف بیرون به طرف داخل بخواهید یک سایه ایجاد کنید . مثلا لبه های یک متن مشکی را به طرف داخل با رنگ سفید به صورت سایه بپوشانید تا بهتر در پس زمینه نمایش داده شود .  تنظیمات این گزینه زیاد در طراحی هایی که انجام میدهیم استفاده می شود .

۱٫ یک لایه جدید ایجاد کرده و بر روی لایه آن دابل کلیک کنید . گزینه Inner Shadow را انتخاب کنید .  همانطور که مشاهده می کنید این صفحه از دو قسمت تشکیل شده است .

بخش اول مربوط به تنظیمات Blend mode می باشد که در این قسمت به طور کامل آموزش داده شده است .
گزینه دوم Opacityکه با کم یا زیاد کردن آن شفافیت کم یا زیاد می شود .
با کلیک بر روی مربع مشکی می توانید رنگ ساختار کلی کادر کشیده شده را تغییر بدهید.
گزینه بعدی Angle بوده که با تغییر آن نسبت به درجه ای که در کادر وارد می کنید سایه زاویه اش تغییر می کند .
Distance :با زیاد کردن عدد کادر Distance فاصله سایه از کادر بیشتر می شود .
گزینه خفه کردن (Choke) نیز به توسعه و یا انسداد مرز مات شدگی سایه و لایه منجر می شود، به طوری که اگر این درصد کم باشد، مرز بین سایه و لایه یکنواخت تر و با شیب کم است و اگر این درصد زیاد شو، شیب تغییرات زیاد و مرز بین سایه و لایه پررنگ تر خواهد بود.
Size : سایز هم که مربوط به اندازه سایه ایجاد شده می باشد که نسبت به ۲ گزینه بالا می تواند محو یا به صورت یکدست سایه را کم یا زیاد کند .

۴٫ بخش بعدی Quality می باشد . بخش Quality : گزینه ی تراز (Contour) در هر افکت وظیفه خاصی به عهده دارد. در افکت  Outer Shadow ، انتخاب نوع تراز ، شیوه و نوع نور را تحت تاثیر قرار می دهد. مثلا برای حالت تراز خطی (Linear Contour) که حالت پیشفرض فتوشاپ نیز هست،نور بطور یکنواخت و خطی تولید می شود،توصیه می شود سری به سایر ترازها زده و این منحنی ها را امتحان کنید.
با فعال کردن چک باکس گزینه Anti-Alias  گوشه‌های سایه کادر مورد نظر به صورت خودکار کمی‌ هموارتر به نظر خواهد رسید .

برچسب ها

paRvaNEh

پروانه از مهندسین شرکت میهن یار می باشد، ایشان از بهترین تحلیلگران حوزه اینترنت می باشد و در مجموعه میهن یار حدود یک سال فعالیت دارد. پروانه از بهترین وبمستر های ایرانی می باشد و مدیر چند سایت برتر ایرانی می باشد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن