تخفیف استثنائی شارژر بی سیم سامسونگ فقط و فقط امروز در دیجی کالا
نرم افزار

آموزش داشتن یک یا چند ویندوز به صورت همزمان

هاست ایران

سوالی که در ابتدای کار با رایانه برای بنده پیش آمد و شاید برای شما هم سوال شده باشد  ،  نصب یک یا چند ویندوز به صورت همزمان و بهتر است از کلمه باهم به جای همزمان استفاده کنم تا مفهوم این آموزش بهتر مشخص شود می باشد ، یعنی کاربران میخواهند بدانند که یک ویندوز نصب کنند بهتر می باشد یا ۲ یا چندتا ؟ در این مقاله مزایا و معایبی که اینکار برای شما به همراه دارد را مورد بررسی قرار داده و کمی در مورد آن برای شما توضیحاتی میدهم.
به طور کلی نصب چند ویندوز همزمان اگر فضای آزاد داشته باشید مشکلی ندارد و به شما کمک می کند تا در صورت بروز یک مشکل برای یکی از سیستم عامل ها از ویندوز دیگری استفاده کنید . وقتی سیستم شما دارای یک ویندوز می باشد ، اگر فایل های شما ویروسی شود و ویندوز بالا نیاید امکان دسترسی به اطلاعات در بیشتر مواقع امکان پذیر نمی باشد .
اگر میخواهید چند ویندوز به صورت همزمان نصب کنید بهتر است که به تعداد ویندوز ها پارتیشن با حجم کم و بسته به اطلاعاتی که قرار است بر روی کامپیوتر داشته باشید بسازید . اینکار به شما کمک می کند یک سیستم عامل را مخصوص فرزندان و سیستم دیگر را مخصوص کارهای اداریتان قرار بدهید و اگر فقط از رایانه خودتان استفاده می کنید ، ویندوز دوم را پشتیبان قرار بدهید .
نصب چند ویندوز داخل یک پارتیشن فایده ای ندارد  بدلیل اینکه اگر ویندوز اول شما بالا نیاید دسترسی به ویندوز دوم هم معمولا امکان پذیر نمی باشد و این دلیلی می باشد برای عدم نصب چند ویندوز در یک پارتیشن .

البته بهتر است بیشتر از ۲ ویندوز نصب نکنید . یک سیستم را سالم و بدون هیچ دستکاری برای روز مبادا قرار بدهید تا در صورت بروز مشکل زیاد وقتتان هدر نرود . من ۲ سیستم عامل دارم و هر برنامه ای که بر روی ویندوز اول نصب کرده ام بر روی ویندوز دوم هم نصب شده است . دلیل اینکار این می باشد که حجم برنامه هایی که نصب کرده ام زیاد می باشد و اگر ویندوزم خراب شود فقط یک روز زمان می برد تا از ابتدا برنامه ها را بخواهم نصب کنم .

نتیجه گیری می کنم که نصب همزمان چند ویندوز باهم در شرایطی مفید می باشد که حجم هارد دیسک شما اجازه اینکار را بدهد و بتوانید هر برنامه ای که بر روی ویندوز اول نصب کرده اید بر روی ویندوز دوم هم نصب کنید .

معایب :

داشتن چند ویندوز باهم هیچ معایبی ندارد .

برچسب ها

paRvaNEh

پروانه از مهندسین شرکت میهن یار می باشد، ایشان از بهترین تحلیلگران حوزه اینترنت می باشد و در مجموعه میهن یار حدود یک سال فعالیت دارد. پروانه از بهترین وبمستر های ایرانی می باشد و مدیر چند سایت برتر ایرانی می باشد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن