فوتو شاپ

نحوه طراحی برچسب قیمت حرفه ای با فتوشاپ

هاست ایران

برچسب های قیمت را می توان بر روی بنرهای فروش ویژه ای که طراحی می کنید استفاده کنید . برای درست کردن این برچسب ابتدا یک صفحه با ابعاد ۷۶۸×۱۰۲۴ با رزولوشن ۷۲ ایجاد میکنم و بعد از آن رنگ پس زمینه را تغییر میدهم . در مرحله بعدی به سراغ ابزار Rounded Rectangle Tool رفته و یکی کادر مستطیل شکل با درصد رنگی مشخص شده میکشم . بعد از کشیدن کادر یک کپی از روی ان می گیرم و با استفاده از ابزار Free Transform  کادر دوم را طوری دفرمه میکنم که وقتی مشاهده می کنید ، این فکر در ذهن شما نقش می بندد که از روی طرح اصلی بلند یا بریده شده است . با من همراه باشید تا در ادامه به صورت کامل آموزش ساخت این برچسب زیبا را توضیح بدهم.

۱٫ ابتدا یک صفحه با ابعاد ۷۶۸×۱۰۲۴ با رزولوشن ۷۲ ایجاد کنید . رنگ پس زمینه را با ابزار سطل رنگ به eaeaea تغییر بدهید . برای ایجاد لایه جدید هم از کلیدهای Ctrl+N استفاده کنید .

 

۲٫ رنگ فورگراند را برابر با c0bfbf قرار بدهید .
۲٫۱٫ ابزار Rounded Rectangle Tool با radius : 40px انتخاب کنید . خط دور کادر را هم با ضخامت ۳ pt درصد رنگی ۴۱۴۱۴۱ تنظیم کنید . سپس یک کادر همانند تصویر زیر بکشید .

 

۳٫ یک کادر دیگر همانند کادر اول فقط با این تفاوت که خط دور کادر نباید باشد میکشم . رنگ سفید

 

۴٫ این مرحله شاید سخت ترین قسمت آموزش برای افرادی باشد که کار کردن با ابزار free Transform برای آنها مشکل است . پس سعی کنید با تمرین و تمرین به شکل مورد نظر برسید . زیاد کار مشکلی نیست .
۴٫۱٫ کادر سفید را درست روی کادر طوسی رنگ قرار میدهم .

 

۴٫۲٫ کلیدهای Ctrl+T را از روی کیبورد میفشارم تا free Transform فعال شود .  بر روی کادر کلیک راست کرده و گزینه Skew را انتخاب کنید . همانطور که مشاهده می کنید ۴ نقطه فعال می شود . با موس ۲ نقطه ای که مشخص کرده ام را به طرف بالا بکشید .
۴٫۳٫ یکبار دیگر بر روی کادر کلیک راست کرده ولی اینبار گزینه Warp را انتخاب کنید . Warp این امکان را به شما میدهد تا کمی به کادر انحنا بدهید .  به تصاویر زیر دقت کنید .

 

 

۵٫ بر روی لایه سفید رنگ ۲ بار پشت سرهم کلیک کنید تا Layer Style فعال شود . تنظیمات گزینه Drop Shadow را تغییر بدهید .

 

۶٫ از لایه سفید رنگی که کشیده اید با فشردن کلیدهای Ctrl+J یک کپی بگیرید . وسط کادر سفید قرار بدهید . من رنگ کادر جدید را قرمز میکنم تا بهتر مشخص شود
۶٫۱٫ کلیدهای Ctrl+T را از روی کیبورد میفشارم تا free Transform فعال شود . سپس بالای صفحه اندازه آن را تغییر میدهم .

 


۷٫ بر روی لایه قرمز دابل کلیک کرده و تنظیماتی که در تصاویر زیر مشخص شده است را تغییر بدهید .

 

 

۸٫ در این مرحله ابزار تایپ را انتخاب کنید . فونت استفاده شده Helvetica Neue Black Cond می باشد . از این وب سایت دانلود کنید . رنگ فونت eaeaea اندازه ۱۱۵ pt
کلیدهای Ctrl+T را از روی کیبورد میفشارم تا free Transform فعال شود . بر روی کادر کلیک راست کرده و گزینه Skew را انتخاب کنید . همانطور که مشاهده می کنید ۴ نقطه فعال می شود . با موس ۲ نقطه ای که مشخص کرده ام را به طرف بالا بکشید . برای اینکه بهتر متوجه شوید رنگ را کمی تیره تر کرده ام .

 

۹٫ بر روی لایه متن تایپ شده  ۲ بار پشت سرهم کلیک کنید تا Layer Style فعال شود . تنظیمات گزینه های مشخص شده  را تغییر بدهید .

 

۱۰٫ در مرحله آخر آیکون قیچی را با کلیک راست کردن بر روی تصویر زیر و انتخاب گزینه Save as عکس را ذخیره کنید و وارد فتوشاپ کنید . سپس در جای مشخص شده قرار بدهید .

برچسب ها

paRvaNEh

پروانه از مهندسین شرکت میهن یار می باشد، ایشان از بهترین تحلیلگران حوزه اینترنت می باشد و در مجموعه میهن یار حدود یک سال فعالیت دارد. پروانه از بهترین وبمستر های ایرانی می باشد و مدیر چند سایت برتر ایرانی می باشد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن