تخفیف استثنائی شارژر بی سیم سامسونگ فقط و فقط امروز در دیجی کالا
فوتو شاپ

آشنایی با پنل لایه تنظیم Pattern Fill در فتوشاپ CS6

هاست ایران

همانطور که میدانید ۱۹ ابزار در قسمت تنظیمات Create new fill or adjustment layer نرم افزار فتوشاپ وجود دارد که یکی از آنها گزینه Pattern Fill می باشد .  پترن (Pattern) یا الگو در فتوشاپ، ابزاریست برای راحت کردن Copy و Paste! با استفاده از این ابزار، شما یک نمونه (یا الگو) به فتوشاپ می‌دهید یا از الگوهای پیش فرض خود برنامه برای پر کردن قسمت مشخص شده استفاده می کنید . به عنوان مثال کل صفحه را با بافت کاغذ یا یک الگویی که دانلود کرده اید پر می کنید . این تنظیمات از دو قسمت قابل دسترس می باشد (به غیر از منوبار اصلی). یکی پنل Layer Style که در این بخش به طور کامل آموزش داده شده است و دیگری از طریق گزینه Create new fill or adjustment layer که در ادامه آموزش میدهم.

۱٫ یک صفحه جدید ایجاد یا یک تصویر وارد فتوشاپ کنید سپس بر روی آیکون Create new fill or adjustment layer کلیک کرده و گزینه Pattern را انتخاب کنید .

 

۲٫ از قسمت pattern  می توانید الگوی مورد نظرتان را بر روی متن یا یک صفحه اعمال کنید . بر روی مثلث کوچکی گه در سمت راست مشخص شده است کلیک کرده و یک الگو را انتخاب کنید . از طریق مثلث که با کادر قرمز مشخص شده است نیز می توانید به الگوهای دیگر دسترسی داشته باشید .
شما می توانید از طریق روش زیر یک الگو را خودتان ایجاد و به لیست پیش فرض اضافه کنید .
۱٫   تصویری که میخواهید به عنوان الگو استفاده شود را باز کرده و بخشی از آن را با ابزار rectangle Marque tool در پالت ابزار انتخاب کنید.
۲٫   از منوی اصلی (Menu Bar) و در زبانه Edit گزینه Define Pattern را انتخاب نمایید.
۳٫   در پنجره باز شده، الگو را با نام دلخواه ذخیره کنید.
این الگو در باکس (Pattern پنجره افکت Pattern Overlay به جمع سایر الگوها افزوده می شود.
از طریق گزینه Scale اندازه بافت را می توانید بزرگ یا کوچک کنید .

برچسب ها

paRvaNEh

پروانه از مهندسین شرکت میهن یار می باشد، ایشان از بهترین تحلیلگران حوزه اینترنت می باشد و در مجموعه میهن یار حدود یک سال فعالیت دارد. پروانه از بهترین وبمستر های ایرانی می باشد و مدیر چند سایت برتر ایرانی می باشد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن