فوتو شاپ

چگونگی کار با پنل لایه تنظیم Gradient Fill در فتوشاپ CS6

هاست ایران

هر کاربری برای استفاده از نرم افزارهای مختلف نیاز به یکسری مقدمات دارد که پنل لایه تنظیم در فتوشاپ نیز شامل همین اطلاعات مقدماتی می شود . همانطور که میدانید وقتی بر روی یک متن یا پس زمینه از ابزار سطل رنگ استفاده می کنیم به طور مستقیم رنگ بر روی لایه مورد نظر اعمال می شود ولی با استفاده از تنظیمات رنگی که درCreate new fill or adjustment layer وجود دارد افکت در لایه ای مستقل از لایه اصلی اعمال می شود و شما به راحتی می توانید هر زمان که خواستید بر روی لایه جدید تغییرات ایجاد کنید بدون اینکه فایل اصلی تغییراتی بر روی آن اعمال شود . ۱۹ ابزار زیر مجموعه Create new fill or adjustment layer می باشد که هر کدام از این ۱۹ لایه تنظیم باید در یک مقاله مستقل آموزش داده شود . دومین گزینه Gradient Fill می باشد که یکی از پنجره های مهم تنظیمات در فتوشاپ به حساب می آید و هر کاربری برای رنگ کردن پس زمینه باید با این پنل آشنایی کامل داشته باشد .

 

۱٫ آموزش پنل لایه تنظیم Gradient Fill در فتوشاپ CS6

۱٫ یک لایه جدید با فشردن کلیدهای Ctrl+N ایجاد کنید . سپس در پنل Layer بر روی آیکون Create new fill or adjustment layer کلیک کرده و گزینه Gradient Fill را انتخاب کنید .

 

 

۲٫ به طور کل تنظیمات گرادیان از دو بخش  نوع شیب رنگ ، سبک اعمال شیب رنگ تشکیل شده است . نوع شیب رنگ در بخش Style و سبک اعمال شیب رنگ با گزینه Gradient تنظیم می شود .  با کلیک کردن روی مستطیل رنگی گرادیان، باکس مربوط به حالت های مختلف نمایان خواهد شد. به طور کل صفحه تنظیمات رنگ گرادیانت از رنگ رو زمینه یا پیش نما (Foreground) به سمت رنگ پس زمینه (Background) طیف رنگی تولید می کند. برای تغییر رنگ میتوانید بر روی مربع های کوچک که مشاهده می کنید و در تصویر بالا درصد رنگی کنار آن نوشته شده است کلیک کرده و رنگ مورد نظر خودتان را وارد یا انتخاب کنید .

 

۳٫ با استفاده از گزینه هایی که در لیست Style وجود دارد می توانید شیب رنگ را تغییر بدهید . از چپ به راستLinear.Redial.Angle.Reflected.Diamond


از قسمت Angle زاویه اعمال شیب رنگی و از بخش Scale اندازه آن قابل تنظیم خواهد بود.
Reverse : با فعال کردن این گزینه می‌توان رنگ شروع و پایان را برعکس کرد .
Dither :با فعال کردن این گزینه رنگ آمیزی به صورت تقریباً‌ نا محسوسی نوعی حالت نقطه نقطه در پخش رنگ ایجاد خواهد کرد .

برچسب ها

paRvaNEh

پروانه از مهندسین شرکت میهن یار می باشد، ایشان از بهترین تحلیلگران حوزه اینترنت می باشد و در مجموعه میهن یار حدود یک سال فعالیت دارد. پروانه از بهترین وبمستر های ایرانی می باشد و مدیر چند سایت برتر ایرانی می باشد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن