تخفیف استثنائی شارژر بی سیم سامسونگ فقط و فقط امروز در دیجی کالا
فوتو شاپ

آموزش کار با لایه‌ها در فتوشاپ

هاست ایران

بکارگیری لایه‌‌ها در فتوشاپ با ارائه امکان کنترل بر روی تنظیمات رنگ و ترکیب‌بندی‌های تصاویر، انعطاف پذیری خاصی را در ویرایش تصاویر حرفه‌ای بوجود می‌آورد.

بدون وجود ویژگی‌های مربوط به لایه‌ها، امکان هرگونه ترتیب بندی تصاویر یا یکپارچگی متون بسیار مشکل بوده و حتی در برخی موارد غیرممکن است.

لایه‌ها بخش‌ها و اجزاء یک تصویر را در لایه‌های جداگانه‌ای قرار می‌دهند و در نتیجه می‌توانید هر قسمت را بدون ایجاد تغییر در دیگر لایه‌های اطراف آن ویرایش کنید. لایه‌ها همانند لایه‌های جوهر سرکه که بر روی یکدیگر هستند، روی هم قرار می‌گیرند. در صورتی که از بالا به آنها نگاه کنید با هم ترکیب شده و یکی دیده می‌شوند و کل نما را مشاهده می‌کنید، در صورتی که عناصر تشکیل دهنده آنها از یکدیگر مجزا هستند.

می‌توانید لایه‌ها را با کنترل اینکه کدام لایه بالای لایه دیگری قرار گیرد، تغییر موقعیت دهید. همچنین می‌توانید امکان مشاهده لایه‌ها را غیرفعال کنید. یکی از ویژگی‌های جدید در Photoshop CS فرمان Layer Comps می‌باشد، که به شما اجازه می‌دهد ساختاربندی لایه مشخصی را ایجاد و ذخیره کنید. ثبت ترتیب، شفافیت و دیگر پارامترها. هنگامیکه در طرح خود بیش از ۵۰ لایه مختلف دارید و می‌خواهید شفافیت یکی را کاهش داده یا افکت لایه را در دیگری افزایش دهید، به یادآوری مراحل برگشت به نقطه آغازین بسیار سخت و دشوار است.

Layer Comps با از قبل معین کردن وضعیت‌های ساختاربندی لایه، انعطاف‌پذیری خاصی را برای فراخوانی آن تنظیمات در هر زمان به شما می‌دهد. در کارهای عملی این بخش مروری بر ضروریات ایجاد و ترکیب لایه‌ها، طرح ریزی و ایجاد مبنایی در تصاویر پیچیده حرفه‌ای خواهیم داشت.

برچسب ها

paRvaNEh

پروانه از مهندسین شرکت میهن یار می باشد، ایشان از بهترین تحلیلگران حوزه اینترنت می باشد و در مجموعه میهن یار حدود یک سال فعالیت دارد. پروانه از بهترین وبمستر های ایرانی می باشد و مدیر چند سایت برتر ایرانی می باشد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن