تخفیف استثنائی شارژر بی سیم سامسونگ فقط و فقط امروز در دیجی کالا
فوتو شاپ

جراحی پلاستیک در فتوشاپ

هاست ایران

با این‌که در دنیای واقعی هزینه‌های جراحی پلاستیک بسیار بالاست، اما اگر تا انتهای این مطلب همراه ما باشید، بدون صرف هزینه‌ای می‌توانید تصاویر خود را به بهترین حالت ممکن تبدیل کنید یا به عبارتی خودتان را به شکل مجازی جراحی پلاستیک کنید؛ بدون درد و عوارض جانبی…

Photoshop

برای زیباسازی تصاویر در فتوشاپ ابزارهای زیادی وجود دارد که در این شماره فعلا شما را با فیلتر Liquify آشنا می‌کنیم تا قسمت‌های دلخواه تصویرتان را کوچک یا بزرگ‌تر کنید یا به حالت دلخواه خودتان در آورید. در این کارگاه می‌خواهیم با هم روی اجزای صورت یک تصویر کار کرده و آنها را زیباتر کنیم، پس با ما همراه شوید:

۱ ـ ابتدا تصویر مورد نظرتان را در محیط فتوشاپ باز کنید. برای این کار کافی است همزمان دکمه‌های Ctrl+O را از صفحه‌کلید فشار دهید یا در فضای خالی محیط کاری دو بار کلیک کنید یا این‌که از منوی فایل گزینه Open را برگزینید. سپس با مراجعه به مسیر مورد نظر، تصویر دلخواه را انتخاب کرده و دکمه Open را فشار دهید.

۲ـ برای شروع کار باید از منوی Filter گزینه Liquify را انتخاب کنید تا تصویر شما در محیط کاری این پنجره نمایش داده ‌شود. دقت کنید اگر تصویر شما کیفیت بالا و اندازه بسیار بزرگی داشته باشد یا سیستم‌تان چندان رو به‌راه نباشد، ممکن است اجرای ابزارهای این فرمان با کندی پیش برود. پس در استفاده از آنها اندکی صبور باشید.

۳ ـ در این مرحله ابتدا با انتخاب ابزار ذره‌بین از جعبه ابزار سمت چپ یا زدن دکمه Z از صفحه‌کلید، ابزار بزرگنمایی را ا نتخاب کنید و چهره تصویر مورد نظر و قسمتی از چهره را که می‌خواهید روی آن کار کنید، بزرگ کنید.

مانند ابزار بزرگنمایی اصلی فتوشاپ برای کوچک‌کردن تصویر نیز می‌توانید دکمه Alt را همزمان با کلیک روی ابزار، فشار دهید.

۴ ـ‌ برای کوچک‌کردن بینی ابتدا با زدن دکمه S ابزار Pucker را فراخوانی کرده سپس با انتخاب اندازه مناسب برای ابزار از قسمت سمت راست (Brush Size) روی تصویر در قسمت‌های مورد نظر کلیک می‌کنیم تا آن بخش‌ها را کوچک کنید.

دقت کنید معمولا فقط دو یا سه بار استفاده از ابزار (دو یا سه کلیک) در قسمت مورد نظر برای رسیدن به نتیجه دلخواه کافی بوده و استفاده زیاد (کلیک‌های زیاد) نتیجه چندان جالبی را نخواهد داد.

۵ ـ برای دیگر اجزای صورت نیز در صورت نیاز می‌توانید از این ابزار استفاده کرده و آنها را به مقدار دلخواه کوچک کنید.

در هر مرحله از استفاده از ابزارهای این قسمت همانند محیط اصلی فتوشاپ می‌توانید با زدن Alt+Ctrl+Z تا ۲۰ مرحله به عقب بازگشته و موارد اعمال شده را کنسل کنید.

۶ ـ برای بزرگ‌کردن بخش‌هایی از چهره و برجسته‌تر کردن آنها، باید با زدن دکمه B ابزار Bloat را فراخوانی کنید و دقیقا همانند ابزار قبلی پس از تنظیم اندازه روی قسمت‌های مورد نظر کلیک کرده و آنها را برجسته‌تر کنید. اینجا نیز استفاده مکرر و زیاد باعث غیرواقعی‌شدن تصویر خواهد شد.

۷ ـ برای جمع‌کردن بخش‌هایی از تصویر به یک سمت دلخواه مثل کوچک‌کردن چانه یا تغییر مکان ابرو یا دیگر بخش‌های صورت نیز باید با زدن دکمه W ابزار Warp را فراخوانی کرده و با درگ ماوس از سمت بیرون به داخل (یا از مبدا به مقصد) آن بخش‌های مورد نظر را جابه‌جا کنیم و به محل دلخواه ببریم. در اینجا نیز انتخاب اندازه مناسب برای ابزار بسیار مهم است.

در این ابزار علاوه بر تنظیم اندازه ابزار می‌توانید مقدار فشار وارد شده هنگام جابه‌جایی را نیز به دلخواه تغییر داده و به نتیجه مورد نظر خود برسید. برای این کار باید مقدار Pressure را به مقدار دلخواه تنظیم کنیم که هرچه این مقدار بزرگ‌تر باشد جابه‌جایی هنگام درگ ماوس بیشتر و هر چه این مقدار کمتر باشد، جابه‌جایی آن کمتر خواهد بود.

۸ ـ برای ایجاد جلوه‌های کاریکاتوری نیز می‌توانیم دکمه O را زده و پس از تنظیم اندازه ابزار در قسمت‌های دلخواه تصویر این ابزار را اعمال کنیم.

۹ ـ در صورتی که در بخش‌هایی از تصویر، تغییرات اعمال شده مطابق خواسته و دلخواهتان نباشد، می‌توانید با فشار دکمه R و انتخاب ابزار Reconstruct و تنظیم اندازه ابزار و کلیک در قسمت‌های مورد نظر، آن بخش‌ها را به حالت اولیه خود برگردانیم. هرچه تعداد کلیک‌ها در آن بخش بیشتر انجام شود، تصویر به حالت اولیه نزدیک‌تر خواهد شد.

۱۰ ـ ممکن است در برخی قسمت‌ها با اعمال تغییرات در یک بخش قسمت‌های دیگر نزدیک به آن که نباید تغییر می‌کردند، دچار تغییر شوند. برای رفع این مشکل می‌توانیم روی آن قسمت‌ها را پوششی به‌نام ماسک اعمال کرده و مانع تغییر آن بخش‌ها شویم. به این منظور دکمه F را فشار داده و پس از تنظیم اندازه روی قسمت‌هایی که نمی‌خواهیم تغییری در آنها ایجاد شود، ماسک قرمز رنگ را اعمال می‌کنیم. در صورتی که ماسک بیشتر از مقدار مورد نظر اعمال شود باید دکمه D را فشار داده و ماسک قسمت‌های اضافی را پاک کنید.

۱۱ ـ پس از اتمام تغییرات با زدن دکمه Ok تغییرات انجام گرفته روی تصویر اعمال و پنجره فیلتر Liquify بسته خواهد شد که البته با توجه به مقدار تغییرات و سرعت سیستم شما ممکن است این مرحله قدری طول بکشد. صبور باشید حالا شما یک جراح پلاستیک نابغه هستید. هر کاری که دوست دارید با عکس‌تان بکنید، اما یادتان باشد هر قیافه‌ای که دارید حتما زیباترین حالت ممکن است.

برچسب ها

paRvaNEh

پروانه از مهندسین شرکت میهن یار می باشد، ایشان از بهترین تحلیلگران حوزه اینترنت می باشد و در مجموعه میهن یار حدود یک سال فعالیت دارد. پروانه از بهترین وبمستر های ایرانی می باشد و مدیر چند سایت برتر ایرانی می باشد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن