فوتو شاپ

آموزش تصویری ایجاد یک متن چوبی با فتوشاپ

هاست ایران

امروز آموزش جدید دیگری را برای شما آماده کرده ایم و امیدوار هستیم که برای شما کار آمد باشد. در این آموزش یا چند تکنیک ساده یک متن با بافت چوبی را ایجاد می کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

ابزارهای استفاده شده در این آموزش:

۱-  Wood Pattern Background patterns.
۲-  Janda Manatee font.
۳-  Patterns 21 by Ransie3.
۴-  Floral Fabric Patterns by sofi01.
۵-  Diagonal Noise pattern by Christopher Burton.
۶- gradient-shapes for Photoshop by ilnanny

مرحله ۱

کلید های میانبر Ctrl+N را زده و یک سند جدید با ابعاد ۱۱۵۲ در ۸۶۴ پیکسل ایجاد کنید سپس روی لایه background کلیک راست کرده و روی گزینه duplicate کلیک کنید تا یک کپی از آن گرفته شود.

روی لایه Background copy دو بار کلیک کنید و تنظیمات آن را دنبال کنید.

در بخش Gradient Overlay مقدار Blend Mode را به  Multiply, مقدار Style را به Radial, مقدار Scale را به ۱۵۰% تغییر داده و روی  gradient box برای ایجاد آن کلیک کنید.

در صفحه گرادینت باز شده از دو رنگ #ffffff و #۳f3f3f از چپ به راست استفاده کرده ایم.

به بخش Pattern Overlay بروید و پترنMelamine-wood-002 را از پک Wood Pattern Background انتخاب کنید.

اگر تا اینجا مراحل را به درستی انجام داده باشید تصویر بکگراند شما ایجاد می شود و به شکل زیر خواهد شد.

مرحله ۲

حال ابزار text را انتخاب کرده ومتن مورد نظر را با فونت Janda Manatee و رنگ سفید بنویسید توجه داشته باشید که اندازه تکست باید ۲۵۰ pt باشد سپس مقدار VA را در پنجره تنظیمات text به ۲۵ تغییر دهید.

روی لایه متن کلیک راست کرده و گزینه Duplicate را انتخاب کنید. این کار را بار دیگر انجام داده تا از لایه متن دو کپی داشته باشیم.

مرحله ۳

تصویر VF_r03.jpg را از پک Patterns 21 در فتوشاپ باز کنید به منوی Image -> Adjustments -> Levels رفته و همانند تصویر زیر مقدار گاما را به ۰٫۷۵ تغییر دهید.

حال این تصویر کمی تیره تر شده است شما می توانید از مقدار بیش تر برای روشن تر کردن آن و از مقدار کم تر برای تیره تر کردن آن استفاده کنید.

اکنون به منوی Edit -> Define Pattern بروید و برای پرتن یک نام انتخاب نماییددر اینجا ما از همان نام تصویر استفاده کرده ایم.

مرحله ۴

روی لایه متن اصلی دو بار کلیک کنید تا پنجره Blending Option باز شود و تنظیمات Drop Shadow را همانند زیر تغییر دهید.

Distance 10

Spread 10

Size 29

اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید تصویر شما به این حالت در می اید.

مرحله ۵

روی اولین لایه کپی شده دو بار کلیک کنید تا تنظیمات Blending Option باز شود.

تنظیمات Bevel and Emboss : تیک آن را فعال کرده و در صفحه تنظیمات آن مقدار Style را به Stroke Emboss تغییر دهید، Technique به Chisel Hard، مقدار Depth به ۱۴۴، مقدار Gloss Contour به Guassian – Inverse و تیک Anti-aliased را فعال کنید، مقدار Highlight Mode به Soft Light و رنگ آن را به # ۹۶۹۱۸c، مقدار Shadow Mode را به Multyplay و رنگ  #۲a1b00 تغییر دهید.

تنظیمات Contour: تیک Anti-aliased را فعال کرده و همانند تصویر زیر عمل کنید.

تنظیمات Stroke: مقدار Size به ۴، مقدار  Fill Type به  Pattern و از پترنی که در مراحل قبل ساختیم استفاده کنید. نام تصویر VF_r03 (2) بود.

تنظیمات Drop Shadow: مقدا Distance به ۱۱، مقدار Spread به ۸ و Size را به ۱۰ تغییر دهید.

تا به این مرحله تصویر پروژه ما همانند زیر خواهد شد.

 

روی لایه دوم متن دو بار کلیک کنید و تنظیمات لایه را دنبال کنید. Bevel and Emboss: مقدار Technique را به Chisel Hard تغییر دهید، Depth به ۱۴۴ Size به ۶ و تیک Anti-aliased را انتخاب کنید Highlight Mode به Soft Light و Shadow Mode را به رنگ #۲a1b00 تغییر دهید.

Contour: تیک Anti-aliased box را فعال کرده و Range را به ۵۰ تغییر دهید.

Pattern Overlay: پترن VF_r03 (2) را انتخاب کنید.

تنظیمات Outer Glow: حالت Blend Mode را به  Multiply، تیک پانل رنگ را انتخاب کرده و رنگ را به  #۹۸۸۷۷۸ و پس از آن Size را به ۲ تغییر دهید.

تنظیمات Drop Shadow: مقادیر پیش فرض را دنبال کنید.

تا به این مرحله اگر تنظیمات را به درستی دنبال کرده باشید به شکل زیر خواهد شد.

 

مرحله ۶

کلید Ctrl را نگه داشته و روی لایه دوم کپی شده هماند زیر کلیک کنید تا انتخاب شود.

به منوی Select -> Modify -> Contract بروید و در پنجره باز شده مقدار را به ۱۰ تغییر دهید.

یک لایه جدید ایجاد کرده و آن را روی بالاترین لایه قرار داده و سپس نام آن را به Pattern تغییر دهید. ابزار Paint Bucket  را انتخاب کنید رنگ پس زمینه را در پانل نگ ها به سفید تغییر داده و روی قسمت انتخاب شده کلیک کنید تا سفید شود سپس کلید CTR+D را بزنید تا از حالت سلکشن خلاص شوید.

مقدار Fill لایه فوق را به ۰ تغییر داده و سپس روی آن کلیک راست کرده و گزینه duplicate را بزنید تا از آن یک کپی گرفته شود. نام لایه کپی شده را به “Inner Shadow” تغییر دهید.

مرحله ۷

دو بار روی لایه Pattern کلیک کرده تا صفحه تنظظیمات آن باز شود و سپس تنظیمات Pattern Overlay را انجام دهید. در این بخش Blend Mode را به Multiply، پترن mary-rore.jpg را از پک Floral Fabric Patterns انتخاب کنید و سپس Scale را به ۵۰% تغییر دهید.

این پترن را به قسمت داخلی متن اضافه  کنید.

روی لایه Inner Shadow دو بار کلیک کنید تا پنجره تنظیمات لایه باز شود در بخش Inner Shadow مقدار رنگ را به #۵۵۳c21 و همچنین Size را به ۱۳ تغییر دهید.

با این کار تصویر متن شما مقداری سه بعدی تر خواهد شد.

 

مرحله ۸

رنگ پیش زمینه را به #۷۰۷۰۷۰ تغییر داده و ابزار Rectangle انتخاب کنید سپس یک مستطیل ۱۶ در ۲۱ رسم کنید که می توانید همانند تصویر زیر عمل کنید.

ابزار  Add Anchor Point را انتخاب کنید سپس روی مرکز مستطیل کلیک کنید قسمت های راست و چپ را کمی باز تر کنید.

ابزار Direct Selection را انتخاب کنید شکل مستطیل را انتخاب کنید و همانند تصویر زیر آن ها را تغییر دهید.

مرحله ۹

دو بار روی لایه شکل کلیک کنید تا پنجره تنظیمات باز شود و سپس همانند زیر عمل کنید.

Bevel and Emboss: فقط مقدار Size را به ۲ تغییر دهید.

Texture: از پترن Diagonal Noise استفاده کنید و مقدار Scale را به ۴۷۰ تغییر دهید.

Gradient Overlay:  گرادینت Brass 70 را از پک گرادینت “RS_Metals.grd” انتخاب نمایید.

پس از این مرحله تصویر شما به این گونه تغیر شکل خواهد داد.

مرحله ۱۰

از لایه shape یک کپی بگیرید روی آیکن چشم کلیک کنید تا لایه پنهان شود سپس به منوی Layer -> Rasterize -> Layer Style بروید. این کار فقط در فتوشاپ CS6 امکان پذیر است و برای دیگر نسخه ها باید آن ها را گروه کنید.

روی لایه فوق دو بار کلیک کنید و همانند تصویر زیر تغییرات را انجام دهید.

حال گیره ایجاد شده به شکل زیر خواهد بود.

از این لایه کپی بگیرید و همانند تصویر زیر آن ها را در جای مناسب قرار دهید. همچنین برای تغییر زاویه آن می توانید به Edit -> Transform -> Rotate بروید.

پس از آنکه گیر ها را دی جای مناسب خود قرار دادی می توانید که آن ها را با همدیگر به یک گروه تبدیل کنید. برای این کار کافی است که همه آن ها را انتخاب کرده و کلید های میانبرCtrl+G را بزنید.

این آموزش به پایان رسید همانطور که مشاهده کردید ما با چند تکنیک ساده و چند ابزار مختلف یک متن چوبی سه بعدی بسیار زیبا را ایجاد کردیم. لطفا نظرات و سوالات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات اعلام کنید.

به نقل گویا آی تی

برچسب ها

paRvaNEh

پروانه از مهندسین شرکت میهن یار می باشد، ایشان از بهترین تحلیلگران حوزه اینترنت می باشد و در مجموعه میهن یار حدود یک سال فعالیت دارد. پروانه از بهترین وبمستر های ایرانی می باشد و مدیر چند سایت برتر ایرانی می باشد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن